Hedino MDŽ

Ondřejovi umřel nevlastní praotec a na přetřes přišla diplomatická otázka, zda se napříč špatným mezilidským vztahům mezi znesvářenými bývalými manželi a jejich rodinami zúčastnit či naopak dát našemu bratru v Pánu Miloslavovi pietně své poslední sbohem…

Ondřej se tedy se svým bratrem dohodl, že za mé přítomnosti tuto mortal trachtaci poctí svou účastí… Peklo začalo zjištěním, že obřad bude vykonáván v katolickém kostele, tzn. bude dlouhý, nudný a prochladlý… všechna má očekávání byla v tomto směru naplněna… Co mě překvapilo, byla nebožtíkova dcera s její dcerou sedící v první lavici, kde zbytek nejužší rodiny se zaujetím pěl nábožné písně a hrál jakousi slovní doplňovačku s farářem, ze které si pamatuju jen „I s tebou“, jelikož tyto pozůstalé napříč katolickému bontonu nejenže nepěly, nehrály společenské hry a nemodlily se, ale ani nevstávaly a nesedaly si na páně farářův pokyn (což jako jediné jsem dělala i já, byť mám ke katolickému molochu víc než odstup), čímž mi začaly být jakýmsi rebelským způsobem sympatické, situace mi byla hned venku osvětlena, jednalo se o jehovistky…

Po hodině mše jsme se odebrali sledovat spouštění rakve do hrobu (pro zajímavost – tento trik jsem viděla poprvé v životě, neb v naší rodině jsme všichni přáteli žehu). Jelikož jsme již byli s Ondřejem řádně vymrzlí a chtěli se vzdálit, uvrhli jsme kytici, lopatku hlíny a snítku myrty na rakev mezi prvními a hurá pryč, jenže hle, jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že jsme se ocitli zabarikádováni nejbližšími pozůstalými, kteří nás donutili vytvořit řadu, a než jsme se vzpamatovali, byli jsme v první kondolenční linii… Vážení, cca. 150 spoluobčanů různého pohlaví, věku, národnosti a úrovně mi potřáslo (povětšinou se slzami v očích) rukou a popřálo upřímnou soustrast!!! To si jako, kurva, nikdo nevšiml, že mě nikdy předtím v životě nespatřil?!? Nakonec jsme byli na vlnách rodiny unešeni do místní restaurace Záložna zkonzumovat povinný řízek… naštěstí byl valné kvality… a ten řízek byl taky to jediné, co jsem dneska dostala.

Když jsem si stěžovala předsedovi, jak jsem oslavila MDŽ, dostalo se mi následující odpovědi: „šak kvítek je tam taky hrůza“.

… tož tak.

2 komentáře

  • tomas napsal:

    vorsilska je inu vorsilska. Tam to ozaruje.

  • předseda napsal:

    …to já jsem včera shodou okolností zahlédl v Hloubětíně reklamní banner upozorňující na http://www.e-pohreb.cz a povím Vám, že e-shop nabízející položky jako „věnec vypíchaná hlava VH2 karafiát“ mi příjde možná ještě morbidnější než otvírání truhly za účelem pozobtůlání nebožtíka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *