Majus

Je teho na světě málo co si zaslůží tolik oslaviť jak to když začíná máj. Když sa rozvijů aj ty najospalejší pupence a jeden začne přemýšlat lesti by nebylo lepší sa schovat kdesi do stínka. Kór když máte takové sůsedy co vám nedajů pokoj než do vás natlačijů minimálně štyry slivovice.

A ve štyry hodiny ráno začne pod otevřeným oknem zpívať slavík a vy ste rádi že ste už vzhůru a budete měť o to delší krásný deň. A ke kafi si dáte východ slunka a k snídaňovému gulášu točené pivo. (Citlivější na snídaně prominů.)

A dně sů plné ticha co sa nese nekde z dálky a zasmíť sa do něho není hříchem. A lůky sů jeden velký gauč nad kterým promítajů jenom samé modrobílé premiéry proložené sem tam blýskavů reklamů že zítřek bude eště pěknější.

A noce sa snášajů pomalučky aby nezhasly voňavé ohníčky které si myslijů že ligotavé hvězdy sů jejich odrazem a z kterých sa tak krásně mžůrá, že vyluftované zhlavce potem vnímáte všeckým jinším jenom né očama.

A když kolem sebe navíc u teho máte ty které máte najradši (aj když né všecky), tak jak sa to daří mně, tož nezbývá nic jinšího než byť šťastný. Děkuju.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *