Blýská se…

A nám snad po úvodním týdnu konečně začíná jít to štěstíčko taky trochu naproti. Krátce po mém úvodníku se v teamu objevil nepříjemný nešvar, který mohl hladce celou expedici poslat zpět do středu Evropy. Nikdo nečekal že po pár dnech budeme muset kontaktovat „všemocnou“ zdravotní pojišťovnu aby se pokusila zprostředkovat vyšetření u praktického lékaře a následně specialisty a to s garancí platby.

 

Obzvlášť potěší když Kooperativa a její Global assistance nikoho nasmlouvaného némá a pochopíte, že to tady ani takhle nechodí. Kanaďané mají většinu péče pokrytu pojišťovnou, podobně jako je tomu u nás, ale jste-li cizinec potom pěkně nadřevo a tahej si to z pojišťovny jak umíš. Inu co, jdeme na to, ale když doktor chce za konzultaci CAD 100,- a specialista CAD 300,- nemluvě o další léčbě, přemýšlíte jestli se na to nevysrat a neletět domů. Nemáte práci, nájem nakrku a na drátu pojišťovnu, která říká ráno holinky a večer hodinky… Ale když už to nikdo nečekal a sesláno nám z hůry bylo výjmečné příjetí na klinice, kde byl lékař zároveň specialistou a za audienci i zákrok si po pohledu do Petruščiných smutných očí vzal dolarů 60,-. Milé. Bude to chtít nějakou kontrolu a vyšetření, ale vše v rámci týdnů takže nějaký čas na to, aby člověk máknul.

 

Sehnat práci tady pro Petru a Marii nebude veliký problém. Je jí tady dost a každý třetí barák má na dveřích cedulku „Hledáme“. Když máte volné pracovní povolení na rok… Já jsem byl dnes již trochu nervozní, neboť takovou vymoženost nevlastním. Dámy nastupují v pondělí do Úklidovky s vyhlídkou, že budou během měsíce dělat supervision za příjemný peníz, k tomu se snad ještě rýsuje Mexico bistro. Mě nenapadlo dnes nic jiného než po xxxté zagooglovat heslo „práce vancouver“ a odněkud z útrob a koutů sítě vykouklo laso na Čechy, kteří tady jedou v doručování nákupů z marketu do domu. Měl bych začít příští týden a ještě jsem dostal večer echo jestli nechci vzít zatím lopatu a do něčeho hrábnout než se válet doma na pupku.

 

Uvidíme, ale ten směr to má….

Všem přeji vydařené babí léto.

Aleš Procházka, Predseda.org, British Columbia

4 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *