Moje obavy…

Moje obavy, že mě z teho jídla a pítí bude dneska aj blbě sa naštěstí nevyplnily. Nic špatného sme si totiž nedopřáli. Všecko začlo už v pátek, kdy společně s Kamilem dojela aj bečka piva s výčepním zařízením, a usádlila sa v naší kuchyni, jak kdyby tam byla odjakživa. Tož sme k temu aj tak přistůpili, a v praxi hned otestovali, že to je v domácnosti příjemné zařízení.

Sobota začala nákupní výpravů do Globusa, kde Kamila chytl takový rauš, že mu pomaly byl vozík malý. Takových dobrot barzjakých nakůpil, až sa mi mžitky před očama dělaly. Ty mě ale rychlo přešly, když sem zaslechl jak jeden vypasený tatík volal na svoju stejně vypasenů robku s vypaseným děckem, ať si veznů na oběd nejaké párky, že on si vzal žaludky a kus jazyka. Tož z teho mě aj pomaly nadráplo. Si nedokážu představit, že bych si dal na taléřek podušených žaludků, páru plátku jazyka, a u televize to pojídal. Jenom tak, holů hubů, bez chleba.

Ale rozdýchal sem to, a doma sme sa pustili do přípravy slavnostního stola. A možu vám řéct, že my by sme sa tým aj živit mohli, jak se nám to povedlo. Kór když nám k temu bzučelo pivní chlazení. To potem ide všecko samo. Misí jakýchsi obložených sme nadělali, jak s vlašákama tak bez bez nich. Jednohubky aj párátkama propíchali. Křupek a oříšků jakýchsi rozsypali a nakonec aj dort svítil…..no bylo teho fakt moc, že sem sa aj Kamila ptal, lesti sa u teho nechce zrovna aj oženit, že teho je jak na menší svaďbu.

Tož sme poseděli na zahrádce, cosi poťápali – cirka 18%, a přesunuli sa do komornějších prostor kabineta, kde proběhl vrchol večera, vystůpení věhlasné jugoslávské písňové a taneční umělkyně Bogdany Mužlevové. Její variaca na téma Flashdance zůstane v našich srdcách už na furt.

Následnů volnů zábavu při poslechu populární hudby sůčasnosti i minulosti završil Šimon umýváním papírových taléřků, které aj pěkně rozmočemé naskládal na odkapávač. Ale každý pokus o pomoc při odklůzání následků sa cení. Já mu za to děkuju.

A teď když tak přemýšlám, tak zjišťuju, že mi tak trochu blbě možná aj je. Čímsik sme do teho skleněného tříděného odpada přispěli, a bečka bude za chvílu taky prázdná…..a venku je víc ticho než je aj na nedělu obvyklé. A neco bych dělal, ale nevím co, a aj kdybych náhodů věděl, tak se mi stejně nechce. A aj kdybych sa přinutil, tak mě to stejně nebude bavit. A aj kdyby začlo, tak sa mi to stejně nebude dařit. A kdyby sa dařilo, tak to stejně úplně nakonec pokazím. A ležet ? Málo co tak unavuje. Jenomže zase sa zvednůt ? To taky nejde.

A do teho ti psi. Už třetí den né dva, ale střídavě tři nebo čtyři. Šak aj kvůli temu čím dál víc přemýšlám o tem, jak musí byt krásné mět doma jedno morče. Nebo pěkný samorost.
A za kůsek sody bikarbóny bych kemusi aj pusu dal jak mě pálí žáha.

Povedlo sa ti to Kamile. Eště raz přeju všecko najlepší.
Ty tvoje očička nad tým dortem stály za to.

2 komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *