Předsedova předpověď léta

Zamýšlel jsem se, při dnešní vycházce skrze Botanickou zahradu hl.m. Prahy nad tím, jáké že nás letos čeká léto. A přiznám se Vám, že to nebyly úvahy zbarvené do růžova, tak jako poupata a květy opuncií v tamní variantě mexické pouště. Ba spíše naopak!

Ano, slyším teď ty konkrétní hlasy, jež mi vždy s lehkou ironií vyčítají to mé věčné předsednické sýčkování, ale neodpustím si to. Dnes je v kalendáři psán sv. Medard. A ten, jak jest všeobecně známo, je spojován díky pravidelným dešťovým cyklónám spíše s vodou a deštěm a nikoliv s takovou výhní. A vězte, že se ve svých úvahách neopírám jen tento příznak.

I z mnoha dalších znamení se zdá, že nás čeká léto žhavé a suché a nebude jistě od věci přemýšlet, jak vytvořit v jistých oblastech dostatečnou zásobu vody. Vždyť já sám už z počínající paniky předčasně hnal Aloize do Beskyd skrz obhlídku záhonů a vodních zdrojů. Sic, jak jsem byl ubezpečen, zatím zbytečně, ale i tak mu tímto veřejně děkuji.

Ale zpět k přicházejícímu létu; vezměme všichni v potaz, že už je tady a že ani já a ani Vy s jistotou nevíme, jaké bude. Neb i já se můžu plést a skutečnost bude vůči mým předpovědím zcela opačná. Což se však v podstatě shoduje s tím, co já očekávám; že letošní léto bude extrémní. Hurá tedy do něj!

1 komentář

  • Křeček napsal:

    Drahý Předsedo,

    skutečně nás tvůj postoj všechny obrovsky udivuje a pevně věříme (tedy minimálně já), že se, jak bývá občas zvykem, mýlíš.
    Léto bude totiž úplně normálně létové, jako každý rok .)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *