Předsedova předpověď léta

Zamýšlel jsem se, při dnešní vycházce skrze Botanickou zahradu hl.m. Prahy nad tím, jáké že nás letos čeká léto. A přiznám se Vám, že to nebyly úvahy zbarvené do růžova, tak jako poupata a květy opuncií v tamní variantě mexické pouště. Ba spíše naopak!

Ano, slyším teď ty konkrétní hlasy, jež mi vždy s lehkou ironií vyčítají to mé věčné předsednické sýčkování, ale neodpustím si to. Dnes je v kalendáři psán sv. Medard. A ten, jak jest všeobecně známo, je spojován díky pravidelným dešťovým cyklónám spíše s vodou a deštěm a nikoliv s takovou výhní. A vězte, že se ve svých úvahách neopírám jen tento příznak.

I z mnoha dalších znamení se zdá, že nás čeká léto žhavé a suché a nebude jistě od věci přemýšlet, jak vytvořit v jistých oblastech dostatečnou zásobu vody. Vždyť já sám už z počínající paniky předčasně hnal Aloize do Beskyd skrz obhlídku záhonů a vodních zdrojů. Sic, jak jsem byl ubezpečen, zatím zbytečně, ale i tak mu tímto veřejně děkuji.

Ale zpět k přicházejícímu létu; vezměme všichni v potaz, že už je tady a že ani já a ani Vy s jistotou nevíme, jaké bude. Neb i já se můžu plést a skutečnost bude vůči mým předpovědím zcela opačná. Což se však v podstatě shoduje s tím, co já očekávám; že letošní léto bude extrémní. Hurá tedy do něj!

1 komentář

  • Křeček napsal:

    Drahý Předsedo,

    skutečně nás tvůj postoj všechny obrovsky udivuje a pevně věříme (tedy minimálně já), že se, jak bývá občas zvykem, mýlíš.
    Léto bude totiž úplně normálně létové, jako každý rok .)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *