Už jenom trocha sněhu….

A budu spokojený. Né moc, mi stačí trocha. Já nemusím mět hneď závěje. Už jak přituhlo, tož je mi hneď lepší. Když je zima, tož podle mňa lepší mínus deset, jak plus dva. To aj když šlápnete do hovna, tož to škodu nenadělá. A taky sa přiznám, že na mňa včera už aj ty vánoce dýchly. Ale né od Teska. Nám sa ta nálada pěkně kluje v baráku.

První došel náš Luba, a donésl nám už cosik pod stromek. Dvě krásné pánvice aj se skleněnýma skřidlama. Model Kashmir s nóbl dekórem. Že ať mám na čem smažiť. Sem vám z teho byl úplně hyn. Tož díky kámo. Zkusím včil vymyslet nejaký nový recept, a bude sa to menovat „Lubova pánev“.

Potem mi volala sůsedka, lesti že jí neosekám stomek do stojana. Tož sem jí ho sekerků zapravíl a je nachystaný. Včil už jenom baňkama ověšat. Tož sme spolem aj chvílu poseděli, posmíli sa a dobře bylo. Aj potykať sme si potykali.

A to už u nás byla druhá sůsedka, a že oprubuje ty nové panvice a nasmaží palačinek. Ale když sem viděl že to chce dělat hliníkovů obracačků co si donésla, tož jí musely stačit staré. Nové sa musjá šetřiť. Ale aj tak sa jí moc povédly. Musím ju pochválit. Šikovná to je cérka. Šak je to moja sestra.
No a večer sem si vyšel s Gruldů na noční špacír na Vítkov, a luft byl jak kdesi na Tesáku. Všecky ty smogy nám to rozfůkalo, plůca mi to provětralo, a výhled bez teho opara byl jak když vymaluje. Šak tam bylo tak dobře, že aj sedmička červeného z kelímka sa vypila, a ani nevadilo, že ruky ozíbů. A to tichučko, jáj.

Byl sem vám z tej soboty ledva rád. Důfám že aj vy ste si pěkně užili, a do teho týdňa co nás čeká půjdem s hubů od smícha rozšklébenů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *