20 + 21 (přidáno nové foto)

Dovoluji si tímto široké veřejnosti oznámiti, že dnes se Karlínskému cirkusu, v kontextu dneška stávkokazům, podařilo v celkovém počtu vyprodukovaných štěňat dosáhnout číslovek 20 a 21. A i když by tato čísla mohla vypovídat, že jsme již zcela zběhlí roditelé a porodníci a tím pádem to byla procházka rozkvetlým jabloňovým sadem, opak je pravdou. Byla to fuška. A pořádná.

Zřejmě vlivem takových okolností, jako že ani naše Coco na rozdíl od Stanislava nemládne a velikost štěňat při tak nízkém počtu ve vrhu je lehce nadstandardní, se ta mláďátka nemohla dostat ven. A přitom už od velmi časných ranních hodin na svět chtěla. Už v pět hodin mě Coco probudila zadýchaná jak parní lokomotiva v prudkém kopci a jediné co ji alespoň trochu uklidňovalo, byl těsný tělesný kontakt spojený s intenzivním olizováním všech dostupných částí mého těla. Ale na to jsem si za ta leta už mohl zvyknout, že?

Dopoledne uběhlo v radostném očekávání, které se však s přibývajícím odpolednem začalo lehce zabarvovat nervozitou. Díky zkušenosti nabyté s čísly 1 až 19 sem si začal čím dál víc uvědomovat, že mláďátka sice už potřebují na světlo Boží, ale zřejmě nedostatečnou hladinou přirozeného oxytocinu se nedostavují porodní stahy a to není dobře. Večerně konzultační telefon s mně milými děvčaty z Veterinárního centra PAC mé podezření jen potvrdil a navedl mě k jedinému. Obléci se a co nejrychleji rodičku dopravit na kliniku disponující možností sonografie a v nejhorším případě i schopností chirurgického řešení, to jest císařského řezu. Volba padla na Veterinární nemocnici AAVET. A když pominu skutečnost, že mi zákon schválnosti nadělil opravdu neprůjezdné město a těch 45 minut v nekonečné koloně nedělalo mé duševní pohodě vůbec dobře, byla to volba víc než dobrá.

Rád bych proto i touto cestou všem z kliniky AAVET kteří nám pomohli poděkoval, protože vše zvládli na výbornou. Jak po stránce odborné, tak i komunikační. Budu-li totiž upřímný, s takovým emočně vypjatým předsedou to taky nebývá jednoduché. Nyní však, když vedle spokojeně pomlaskávají u mléčných žláz zmíněná čísla 20 a 21, můžu ještě jednou říci děkuji. Všem kteří nám dnes pomohli. Všem kteří nám dnes drželi palce. A i tomu pánovi, který mi i přes mou problematičnost umožnil zase chybět. Děkuji!

A nyní mi dovolte, Vám všem položit důležitou otázku. Nechcete štěňátko?

8.12.2010

18.12.2010

6 komentářů

 • Bogdana napsal:

  jéé, tam je klon Chloé? A vůbec, matka matce velice gratuluje…!

 • Tomas napsal:

  …blahozelam, jiz tradicne, myslim

 • heda napsal:

  blahopřeji, shodou okolností si tento porodní report dnes čtu v pořadí jako již třetí… ale zato je nejvtipnější a nefiguruje v něm císařský řez… teď mě napadlo, že tento chirurgický zákrok má název jak nějaký šmetrdól ;o)

 • předseda napsal:

  RE: Heda
  …vidíš to, to mě nikdy nenapadlo. Ale včil sa ti úplně vidím, jak nejakej tej babě načesanej u Zrůbka říkám: „…prosím vás, zabalte mi do krabičky čtyři špičky, dvě laskonky, dva věnečky, dva punčáky, střechu a jeden císařský řez“.

 • petra napsal:

  juuuuuuuuuuuu­uuuuuuuuuuuuu­uuuuuuuuuuuuu­uu. vy jste ale vynalezavi…­..juuuuuuuuuu­uuuuuuu. pojdme se sklouznout na snehu…

 • Jitka napsal:

  Jee. gratuluju k prirustkum! :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *