Branné cvičení

Vymyslel jsem si už před časem takovou taškařici, že se v těch našich kysuckých kopcích pokusím navázat na dávnou tradici s názvem „domácí zabíjačka“. Přivedl mě na tu myšlenku sentiment a vzpomínky na dětství, kdy jsem se takové akce vlastně zúčastnil naposledy. Jak je v mém předsednickém případě jasné, nehodlal jsem takovou akci připravit jen pro sebe, ale s angažovaností sobě vlastní jsem do tohoto záměru začal zaplétat všechny své blízké kteří projevili jen trochu zájem a současně byli shledáni dostatečně odolnými a použitelnými pro akci, o jejíž náročnosti jsem byl přesvědčen hned od prvotních myšlenek na její uspořádání.

Jako lektory a supervizi se mi pro tento vysoce specifický obyčej podařilo umluvit mé vlastní a křestní rodiče, kteří vyslyšeli mé prosby o vytvoření příležitosti, kde bychom mohli nabýt nových dovedností, které by nám v budoucnosti mohly být k užitku. Za tuto možnost jim tímto z celého svého srdce děkuji.

Hned po nabytí vědomí a odstranění nejhrubší mastnoty jsme se však při společném bilancování shodli, že ač takto tvrdá branná cvičení nejsou nikdy na škodu a i když věříme v rčení „těžko na cvičišti – lehko na bojišti“, s vytvářením nové zabíjačkové tradice si to ještě rozmyslíme. Uvidíme….

Za obrázky děkuji Stanislavovi, neb já jsem tentokráte nějak nestačil fotoaparát vůbec vzít do ruky.

4 komentáře

 • camill napsal:

  Sorry, ale se závěrem Tvého hodnocení s Tebou menohu souhlasit, neb já jsem si tuto akci užil až neskutečně. A rozhodně, kdyby se hlasovalo tak se prosazuji za zavedení stálosti této tradice s určením termínu a jeho následným dodržováním.
  Ačkoli jsem se jako malý jinoch takovýchto událostí občas zúčastňoval, tato pro mne byla „první“ kdy jsem ji viděl jinýma a konečně svýma (ačkoli s tím obsahem pomocných látek s obsahem alkoholu) očima. Takže tu slavnostně prohlašuju, že já jsem pro !!!

 • vena napsal:

  …a já si dovolím také nesouhlasit. Myslím, že akce to byla velmi vydařená, všechny obavy lesti sa u šporhelta baby nepobijú sa nevyplnily a bylo to moc faň, špás taky jakýsi byl…
  Ti, co se neúčastnili mohou jen tiše závidět…a možná si začít rezervovat lůžka na příští rok, co Předsedo;)?!

 • heda napsal:

  já si tedy lůžko rezervuji a to i se slibem, že příští rok již budu bez poruch na potrubí a plná sil :o)

 • Alois napsal:

  Já se zkusím příště nesežrat jako prase (ještě by mě mohl čekat stejný osud jako inkriminovaného pašíka) a myslím, že opakování akce „zabíjačka“ je více než na snadě … není nad to si udělat řádné vepřové zásoby, jelikož bude hůř ! A navíc trénink dělá závodníky .)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *