Miluju výhledy!

Miluju výhledy. To je o mně snad i všeobecně známo. A přemýšlím čím to je? Proč si vždy v tom okamžiku, kdy je vše pode mnou, připadám až extaticky? Asi proto, že závidím ptactvu křídla a jejich možnost letu. Tu dovednost vznést se a vše vidět s nadhledem. Tu svobodu nejít jen po vyšlapaných cestičkách, ale nést se přímo ke svému cíli. Tu možnost ulétnout všem pozemským nástrahám a nebezpečím. A náznak toho všeho asi cítím na všech těch vrcholech nabízejících výhled.

Jenže ne každý den je mi tohoto pocitu přáno. Město tolik možností nenabízí a podzimem zkracující se dny tomuto rozmaru taky nepřejí. Našel jsem si však malou náhražku. Ideální k rannímu čaji či odpolední kávě. Ke krátkému zasnění s dlaněmi podepřenou hlavou. K rozhlédnutí se směrem k východu, kde nacházím výhledy mně nejmilejší. Zažité na vlasní kůži a ne jen skrze datové linky, tak jako nabízí Český hydrometeorologický ústav na svých stránkách zde: www.chmi.cz

Za což mu z mé strany patří dík a prosím, aby to „ne jen“ v předchozí větě nebylo vnímáno jakkoliv hanlivě. Vždyť bez něj bych opravdu jen velmi slabě tušil, jak krásný byl dnes východ slunce z Lysé hory po sedmé hodině ranní.

 

lysahora

6 komentářů

 • Ylya Racek napsal:

  faň že už kopli do zeně. Bude to úrodné solárních políčko.

 • předseda napsal:

  …ty, Ylyo, neblbni! Kde si zjistil takovů informacu?

 • Ylya Racek napsal:

  se lepší podívej, je tam trachtor z buňkou a kopnutý do zeně.

 • Za společnost AK 1324 s.r.o. - Radek Menšík napsal:

  Výstavba nové turistické chaty Slezský dům na Lysé hoře

  Vážení turisté a sportovní příznivci Lysé hory. Společnost AK 1324, s.r.o. dne 2.7.2011 obdržela stavební povolení pro výstavbu Chaty Slezský dům, na místě současného restauračního zařízení Chaty Lysá Hora ( Plesnivka). O stavební povolení jsme požádali již v roce 2004, museli jsme splnit veškerá náročná kritéria a požadavky na výstavbu chaty v lokalitě, která je citlivá na ochranu přírody. Po 7 letech obtížných a nelehkých jednání jsme připravení chatu postavit. S výstavbou nové chaty začneme ještě v letošním roce. Stavební práce budou zahájeny 1.9.2011 demolicí stávajícího restauračního zařízení Chaty Lysá Hora (Plesnivka). Po odstranění stavby stávajícího restauračního zařízení, budou provedeny zemní stavební práce a bude zhotoven základ nové chaty v termínu do 30.10.2011. Chceme upozornit veřejnost, že v rámci tvrdých podmínek pro výstavbu, které jsme obdrželi od ministerstva životního prostředí, máme k dispozici na stavební práce jen 3.5 měsíce v kalendářním roce. V roce 2012 budou stavební práce pokračovat od poloviny měsíce července do konce měsíce října, kdy by se měla postavit kompletní hrubá stavba chaty. S dokončením a zkolaudováním nové chaty Slezský dům počítáme v roce 2013.

  Naši snahou prostřednictvím výstavby nové chaty je vytvořit kvalitní a důstojné sportovně – turistické zázemí na nejvyšším vrcholu Beskyd.
  Na základě zkušenosti, které jsme získali při desetiletém provozování chaty Lysá Hora, jsme tyto poznatky přenesli do nově připravovaného restauračního provozu na chatě Slezský dům. Chceme aby nově navržený restaurační provoz, maximálně rychle a kvalitně obsloužil příchozí návštěvníky. Rovněž nabízené ubytovací služby na chatě budou odpovídat současné době.

  Od 1.9. 2011 do doby otevření nového restauračního zařízení na Chatě Slezský dům, budeme provizorně nabízet restaurační služby v turistické ubytovně Kameňák. Od této doby již ubytovna Kameňák nebude nabízet ubytovací služby. Tímto se rovněž obracíme na všechny návštěvníky Lysé hory, aby v průběhu výstavby Chaty Slezský dům, tolerovali provizorní podmínky občerstvení v objektu Kameňák, rovněž dbali na svoji bezpečnost a respektovali veškeré bezpečnostní omezení na Lysé hoře v průběhu stavebních prací.

  Grafické výkresy budoucí nové chaty Slezský dům si můžete prohlédnout zde.

 • Vladimír Mišík - Wikipedie napsal:

  Pěkné pí ár článek.
  Radku…, díky.

 • Tomas napsal:

  Nemohl bych bydlet v prizemi, uz jen z povahy meho opalovaciho faktoru pleti…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *