Včely

Určitě nikoho z vás nepřekvapí, že v mnoha oborech vynikající předseda kdysi vynikl i v lokálním kole soutěže mladých včelařů „Zlatá včela“. To jsem však ještě býval dítko školou povinné a vlastnictví včel mi bylo na hony vzdálené ač sem si to tuze přál. Tak se stalo až teď.

Už vloni na podzim sem zjistil, že jsem zdědil uprostřed beskydských hvozdů jedno včelstvo, ale pro pokročilé roční období sem do něj již nezasahoval a přál včelám klidnou zimu. A mé přání bylo asi vyslyšeno, protože takřka všechna včelstva v okolí vyhynuly a to mé nějakým zázrakem přežilo. Tak sem minulý víkend ač pozdě, tak přece jen začal s vymetáním včelína.

Hlavně sem ale musel po mnoha letech otevřít úl a včely obhospodařiti. Vyčistil sem česno i podmet a doplnil chybějící rámečky. Přiznám se, že se mi ruce ze začátku třásly, ale dílo se podařilo. Bez zisku žihadla. A já teď studuji současně dvě knihy o včelařství a mezi záložkami prohlížeče se mi to teď hemží slovem včela ve všech pádech. Už si tak pomalu představuju, jak mi příští rok v demižónu kvasí medovina.

5 komentářů

 • vena napsal:

  …a toz ted uz delas aj do vcel:),blahopreju a uz ted se tesim na ochutnavku medoviny!!!

 • Zdena Vyžilá napsal:

  Šikovné ten náš Karel, že? akurát porád enem ten chlast.. kdyby to nechal enem na tem medu, ale to né, to musí byt zase cosik s voltama…

 • předseda napsal:

  …ale prosím tě, kdyby ně šlo jenom o chlast, tož ně v demijónech žblunkajů aj zemáky a kvaky (Brassica napus L. var. napobrassica L.). Já sa ale specializuju na velejemné delikátní špeciality. Šak sa eště budeš oblizovať. Šak za chvílu budu už poprvé čistiť letošních třešní z Tschimitz s medem a se skořiců.

 • Zdena Vyžilá napsal:

  …hezká výmluva

 • předseda napsal:

  …ba, šak to su celý já. Potmě neco zhodit a svést to na kočku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *