Pohanku jím, kefír piju…

Já vám povím, že se mnů jaksi toto jaro cosi zamávalo. Šak sa mi taky od začátka zdálo jakési divné. Jak kdyby sa mu po tej zimě furt nedařilo nastartovať, jenom v něm cosi poblafávalo a né a né naskočiť. A mně s ním. Mohl sem sa mordovať jak sem chtěl, ale jak tysnutý pantokem mezi očiska to se mnů liskalo od ničeho k ničemu. A aj když sem zažíval kolikrát tak faň věci, nemohl sem sa pořádně rožnůt tak jak to slunéčko.

Šak taky nikdo nemládnem. Mě to bylo toten raz připomenuté tým, že sem byl pozvaný mojima spolužákama ze základní školy oslaviť dvacet roků od tej doby co sme ten vzdělávací ústav ukončili. Až sa mi temu věřiť nechce. Ale je to tak. Užiť sem si to ale užil krásně. Srandy bylo jakési a aj na Bartovec sem si v rámci cesty časem zpátky vylézl. A vidíte to. To zrovna bylo na chvílu jasno.

hostyn-panorama

Potem sa ale co vím, zatáhlo. Šak aj s kotlem guláša sme sa museli tam navrchu v kopcách narychlo schovávať před deštěm. Ale nenapršalo do ňho, a všeci sa myslím oblizovali až za ušiskama. Ale od tej doby lůchalo a lůchalo, že Hedino úsloví že padajů „hovna s háčkama“ bylo trefnější víc než barzco inšího. Šak sem sa aj chvílama vážno bál, aby sme tu našu chalůpku nehledali kdesi důle v dolině a do hospody nemuseli chodiť do kopca. Ale vydržala tam kde je a to je jedině dobře.

No a potem došly dlůho očekávané volby, a já aj když sem od začátka věřil že to dobře dopadne, sem měl žaludek scvrklý jak na tobogáně. Šak sem sa taky bál, aby tů vlhkosťů rozmočený bývalý předseda ing. Puchýř očekávajíc drtivé vítězství neprasknul a všecky nás svým nitrem neoščáknul. Při tej představě mňa začlo aj silno nadrapovať. Ale tož nestalo sa. Myslím si, že najspíš nasraný fest zhňápal doma tu svoju nádheru a ta je kdesi zalezlá že ju ani gůgl nemože najít. Šak od tej doby sem ju neviděl sa nikde vystavovať. A nebo už kdesi naháňá nejakého dalšího volného předsedu. Přece neostane s barzjakým hňupem.
Aj když sa mu říká Džordžíno.

No, a včil když konečně vylézlo slunko musím lapět doma, protože jednému z tych mojich zvířátek našli v cecku nádor a museli jí dva struky vyřezať. Tož včil čekám na výsledky z histologie a zarovno ju bedlivo hlídám aby si nepozvytahovala štychy. Šak tři sů už venku. Tož jí držte palce ať to dobře dopadne.

No a mně po tem všeckém nemože nikdo diviť, že sem aj přestal kůřiť, na večeřu si vařím pohanku, zapíjám ju kefírem a do práce sem začal jezdiť na kole. Tož snáď to léto co nás čeká bude klidnější, ať na podzim kdesi nelécu v batikovaných hábech a s tepichtašků plnů Hare Krišna zpěvníčků. Šak účes na to mám už včil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *