Přeji Vám Veselé Vánoce

Přeju veselé Vánoce!!! Vždycky jsem nadával na ty americké svátky, jak jsou tak rodinně založené. Postupem času mi ale dochází pravý opak. Že ta naša rodina na ty svátky by spolu být měla. Jenže já nepřijedu tam a tam oni nepřijedou sem. A ty to máš daleko (skorem rodino). Rodina je roztahaná všady možně. Mohla být pohoda u rodinného krbu s našů Mášů.

A do teho ten Havel u nás. Zítra pohřeb. Má přijet 42 státníků, delegací, princů… tož uvidíme. Su hrdý (na tolik státníků) a smutný zároveň. Byl to zkrátka a jednoduše Borec (vůbec se za takové oslovení před nikým stydět nebudu), co se tady budu o něm rozepisovat, šak ty víš líp jak já. A pak Štědrý večer. Aj když se slaví v UK na 25, my držíme tradici. Pěkně 24. (ale to mysím víš :), ryba (kapr tentokrát ne, ten co sem sehnal minulý rok byl divný. Malý, do dvou kil, ale smradlavý, nebyl asi čerstvý – návštěva a ryba smrdí třetí den, někdy aj druhý se mi už poštěstilo) a salát. Bez uzeniny, moravské…. a chlazená plznička. Ta nesmí chybět. Když je nějaké poživatelné cukrovi – ne rohlíčky, úly, všechno buď máslové nebo suché. Či zase triviálně rumové. To je jedině dobře. Ba.

Objevil sem recept na špickové vánoční kuličky které miluju. Ale trochu jinak. Jsou s vaječným koňakem, trochou másla a bez cukru, z bílé čokolády a s nutným kokosem samozřejmě. Bez něčeho bělejšího by to na Vánoce snad ani nešlo a to nemluvím o tym sněhu.

Snad ještě bruslit půjdem dopoledne. Tento rok si to užiju. Dostal jsem navíc docela příjemný dárek k Vánocům. Funkci Team Leadera! Povedu šest lidí. Byl jsem na pohovoru a za chvílu mi volali, že mě berou. Jestě teď temu nevěřím. Nic moc navýšení peněžní, ale když budu vytrvalý, tož se aj na teho Warehouse Managera dopracuju.

Je tu teplo, dneska tak 10°. Hnus. Koupím si těžítko, takové to se sněžením, láhev coly, barbínu od Matella (tu pravou) a Karlovy (G.) koledy. To mě pak přepadne ta sněhová nostalgie bílých Vánoc.

P.S. Dárky až na letišti a mrdat na šecky kokoty. Já si to pokazit nenechám.

Karle, a nejen Tobě, Veselé Vánoce!

Tomáš

3 komentáře

 • předseda napsal:

  …jenom ty mi Tomášu řekni, kam tých šest lidí povedeš?

 • Tomas napsal:

  za stestim…hmmmm

 • camill napsal:

  Ty Tomáši, né všichni co to čtou jsou naladěni na Vaší vlně… Vím, že by jsi mohl říc, že do toho nikomu nic není, ale když už to tu publikuješ, tak se já nezasvěcený musím zeptat …a co jsi tím vlastně chtěl říct? Že jsi přišel na to, že by bylo dobré být alespoň o vánocích s těmi nejbližšími (což né vždy musí být rodina). Nebo že jsi si letos nedal kapra? …ačkoli teď si vzpomínám, že Předseda povídal, že to původně byla soukromá korespondence a po Tvém schválení se stala tady publikovanou …snad proto já, v tomto ohledu „hloupý plzeňák“ úplně, nebo spíš vůbec, nechápu.
  Ale vlastně je to jedno …a co se v tom rejpu. Dyť si popřál hezké vánoce a já do tebe jdu s nepochopenou. Tak tedy i Tobě Tomáši …a doveď je tam všechny, a ať se Ti nikdo neztratí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *