Jetřichovice

Tož to, jak sme sa domlůvali snáď od jara, konéčně vyšlo. Šak né, že by sme sa nemohli rozkývať, ale proto, že sme celů dobu špekulovali, že na podzim to tam bude najpěknější. A nesplétli sme sa. V nedělu sme sa obudili, narychlo cosik zhltli a frrrr na sever k Českému Švýcarsku. Z téj naší matičky stověžatéj sme vyjížďali s čímsi škaredým šedivým nad hlavů, ale já sem nevěříl, že to vydrží, a to aj tak bylo. Už od Mělníka na nás začalo slunéčko nasísat. Až nakonec vylézlo úplně. Cesta utékla pěkně. Kamil řídil tak šikovně, že lesti mu eště raz někdo zebere řidičák, tož bude mět co dělat se mnů. S předsedů.

Auto sme v Jetřichovicích zaparkovali u hotela s Frühstück ab 300 Kč, kúsek popošli, dali si v bufetě kafé za 11,- a vydali sa do kopca. Ale do fest kopca. Za chvílu sme už šeci krom Coco lapali po dechu. A strk bez konca… aj sem si říkal, že lesti si teď neuženu infarkt, tož už nikdy. Heda byla aj nasraná, že sme ju nezebrali ze sebů, ale nedokážu si ju představit, jak sa vleče aj s děckem. Šak ůplně navrchu sme aj pséky museli nosit narukách, bo na ty schodky a žebře dobrovolně vlézt nechtěli. Ale zas ta vyhlídka. Né zas do bůhví jaké dálky kvůliva oparu, ale z tej výšky stačilo koleva nás na ty skály a na ty barevné lesy. Pěkné, až sa moje předsednické srdéčko tetelilo. Ale sotva si odpočinulo, už dostávalo zabrat znova, protože sa mi zdálo, že dem furt do kopca. Aj když sme měli ít z kopca. Tož chtěli sme do skalisek, tož dobře nám tak. Eště že Šimon ví, kde zebrat jakůsi tu energiu, a má vždycky schovaného cosik z darů naší země tam od Opavy.

Tož sme nakonec všecky ty vyhlídky přežili ve zdraví a skončili znova v bufétku pod skalama. Tam sme aj s místníma chlapama pěkně povykládali a upřímně jim řekli, že na Valachoch pěkně, ale u nich to samé. Při kafi a pivu sme sa dohodli, že oželíme plánovanů svíčkovů kdesik v hospodě cestů dom a radši si v jakémsi tem supermarketě u cesty nakůpíme a doma uděláme jakýchsi roštěnek. První sme zjistili, že malé ceny nejsů vždycky plus, bo neměli ani hořčicu pořádnů, natož maso. Až na druhý pokus sme uspěli v Interšetři. A rychlo sme pospíchali hladní tmů dom.Tam sa Kamil pustil do vaření a povím vám, že kdyby mu chtěl navíc eště kdosi toto zakázat, tož ho zapleštím jak žabu. Šikovný on je mi vám převelice. Šak aj většinu tych obrázkú dělal on (zbytek je Šimonova práca, ja sem sa foťáku toten raz ani nedotknul). A kdyby ste aj nejaků skříňku chtěli stlůct, tož aj v tem on je vám převelice šikovný.

Ale dost bylo jakéhosi vychvalování. Šak vy bez teho dobře víte, že já bych nikeho špatného kolem sebe neměl. Já su enem dobrých lidí předseda. Váš předseda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *