Makové pole u Vétheuil

Nevím jestli jste to v záplavě informací, (o všech těch Kosovech, kde bída a křivda vítězí nad rozumem a klidem, naší Katkou Neumanovou, která by měla dostat doživotně multikáru a povinost odhrnovat sníh ze všech chodníků na území středočeského kraje, a volením prezidenta, kde by někteří potřebovali nakopat do varlat, když už připoměli ty kulky), zachytili.

Desátého února byly ve švýcarském Zürichu ukradeny obrazy Paula Cézanna, Edgara Degase, Vincenta van Gogha a Clauda Moneta. Všechno mimořádná díla. Za bílého dne je někdo odnesl. A tak to měl dobře připraveno, že jedinou stopou bylo to, že odjel bílou dodávkou. A já přemýšlel, kdo a kde si je pověsí na zeď.

Jenže ouha, dnes je osumnáctého, a obrazy jsou zpět. Našel je strážný v nezamčeném odstavenem autě v areálu nemocnice jen kousek od Bührleho muzea odkud byly odcizeny. Asi si to cestou někdo rozmyslel. A to je dobře. Jedno z těch pláten, Makové pole u Vétheuil od Clauda Moneta, je mé oblíbené, a já se na něj jednou pojedu podívat osobně.

Claude Monet - Makové pole u Vétheuil - 1879

Claude Monet – Makové pole u Vétheuil – 1879

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *