Pečený králík s červeným zelím…..

A dva druhy knedlí. Tak vypadala naša první pořádná večeřa na tej naší zahradě. Za pořádným stolem. A je na místě poděkovat našemu Camillovi, kterého týmto jmenuju technickým náměstkem, jak za židle, tak za stůl. A tak aj za tu večeřu.

kralik

A přidám recept na teho králíka:

PEČENÝ KRÁLÍK

Ušáka lépneme, stáhneme, kožku napneme na sušák, a dáme sušit nekde ven pod střechu, aby na to nepršalo a ani nesvítilo. Až sa venku ozve „kóóóžky, stáááré pééříí vykupujeme“, budem rádi.
Stáhlého králíka vyvrhneme a ufiknem hlavu. Otrlejší z teho možů udělat polévku. Tělíčko umyjeme, osušíme, pomažem rozetřeným česnekem a okořeníme. Najlepší je osolit, okmínovat a tymiánem posypat. Do brutvánka s na boku rozvaleným králíkem přidajte po větvičce rozmarýna a šalvie. Aj bobkový list není na škodu. A vepřomilci možů aj plátkama špeka obložiť. Podlejte olivovým olejem, a šup s tým do rozehřátej trůby.
Ze začátku je lepší mět brutvan zakrytý. Buď nejaků skřidlů, nebo aj alobal stačí. Ke konci ale odkryť, ať sa nám ušák opálí. Čas pečení poznáte najlepší sami. Já tu vašu trůbu neznám. Ale neco koleva hodiny by mělo stačiť. Lesti ste teda nelépli nejaků osum roků starů ramlicu po stodvanácti mladých. Tu tak do papiňáka.
Tož ať sa vám to podaří a dobrů chuť.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *