Rozštelovaný týdeň

Tož nám v pondělí ogaři švýcarští anténu na žižkovském vysílaču vyměňovali. Oni sů vám převelice šikovní na takové přesné piplačky. A je jedno lesti sa babřů s hodinkama nebo stavjá věže vrtulníkama. Problém je ale v tem, že včil si to už musíme zeštelovať sami. A než to bude, tož sa mi zdá začly byť dně ve kterých sa dějů všelijaké věci.

Zrazu třeba zmizí vlak. V Hodoníně. Zničeho nic vlaku néni. A toťkaj sa prý to samé stalo v Hulíně.To sa mi zdá jakési podezřelé. Dokážu si eště představiť že z nádraží zmizne kolo. Aj když je zamklé. Ale vlak ? Šak s tým jim nikdo nemože odjeť ináč než po kolejách. Proč si do nich nenamontujů nejaké aparátky které by hlídaly kde zrovna který vlak je. Měli by aspoň přehled. Ale chce to k temu kůpiť nejaký pořádný softvér. Možete měť kolejové čidla jak víno, ale jak to řídí výtvor od absolventů programátorské školy při JZD Slušovice tož ste v řiti. No ale možů byť eště rádi že jim nezmiznul ten Orient Expres. Šak je na něm barevných kovů na tři výkupny.

A do teho v Chebu zemětřesení. Taky z ničeho nic. Tolikých roků klid a zrazu sa vám třepů sklénky ve štelářu. Za chvílu sa nenadějem a budem tu měť aj to cunami. Lesti sa jim pod tyma Krušnýma horama nezesypál kůsek tunela co vede z Islandu do Ruska či kde. Protože celá ta jejich kriza sa mi nejak nezdá. Rodnů zem mojí důvěrnej družky Björk prodávajů na tych íbajoch, protože objem tam zkrachovalých bank mnohonásobně převyšuje hodnotu celého ostrova. Jak je to možné ? Kemu tam bačovali s penězama ? Kdesi v zimě. Lesti si tam kdosi cosi nezašíval šikovně mezi tuleňama. A naráz sa ozvů ze širé Rusi že rádi pomožů. Že oni sů na tem faň. Ve strožoku že majů cosi našetřené a že nikemu nic nedlužjá. Tož podivte sa na ně. Není jak jim.

Před takovýma by aj nebožtík Kočka musel sraziť kramfleky a přiznať že takovů hotovosť u sebe zrovna nemá. Jak na sviňu. A nemuseli kočku střílať jak psa. Nebo naopak. Ale klukom u ňho v tržnici je asi jedno co si z teho zamíchajů do rýže. A paňmáma papaláš Paroubek včil nemusel měť kulky zatáhlé až v břuchu z hrůzy co z teho včil bude.

A stať sa može barzco než to na tem Žižkově dolaďá. Tož dávajte pozor aj na sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *