Šanujte sa….

Venku je počasí, že mě aj moja Coco táhne dom, že je jí zima. A jakýchsi bacilů léce luftem, že dělajů pomaly mhu. A najhorší je kdesi sa zpotit, jak ste navlečení jak cibule, potem zas prochladnůt, a zas sa zpotit. A tak furt dokola.

Tak sa to stalo našemu Staňovi a fest ho to zetlo. Leží ve špitále se zápalem plic. Takovej radosti nám eště bylo potřeba vám povím. Už celý minulý týden povídal že na ňho cosik leze, ale furt si nedal řéct ať sa na všecko vyprdne a vyleží sa. To ho furt bylo kdesi potřeba, fotky by nenadělál nikdo ani jednej, a hábů musel snášat jak rekordní nosnica. V pátek už měl horečku 39, tož lehl, ale v sobotu už mu bylo o cosik lepší, tož zas hrrrr kdesi do ateliéra. Já sem byl vzteklý jak čert, ale jeho nezastaví ani lokomotiva. No a večer už měl štyrycítky. A od tej doby sa teho neztřepal. Kolísalo mu to navrch důle, ale když sa mu to dneska v noci znova vyškrábalo nad štyrycet a třepalo s ním jak s osiků, tož sem řekl dost, a zavolal sem mu sanitku. A už ho vezli. A vůbec mi vám z teho nebylo faň. Tož ale věřím, že ho z teho dostanů. Šak jak mi psala Heda, Staňa sa otřepe aj z teho, kdyby mu u řiti vybuchl Černobyl. Tož mu držme palce a důfajme že příště bude chytřejší a nebude dělat voloviny se svojim zdravím. A snáď aj vy si na sebe budete dávať pozor.

aktualizace 16:21

…tož sem sa tam na ňho byl podívat, a je mu už cosik lepší. Ruky má rozedžgané od jakýchsi injekcí, ale horečky už mu klesly.
Ale povím vám, že néni nad atmošku v nemocnici. Tam sa vám nic za posledních třicet roků nezměnilo. Hlavně v přístupu doktorů. Hlavně na interně. Stanik mi včil povídal, že aj chlapci ze záchranky co ho odvážali si stěžovali, že to je najhorší oddělení. Že aj oni se tam pokaždé pohádajů. Šak aj Staňovi tam jeden zpruzelý hňup v bílém plášťu místo pozdrava řekl, lesti musí otravovat v noci. Tož ho poslal do řiti a museli ho převést na inší oddělení…..cosik si tam na ně myslím posvítím.

1 komentář

  • kelímek napsal:

    staník a dát si pozor…, spíš bude problém ho doléčit, páčto hned jak mu bude jenom trochu líp tak bude zas potřeba cosi a kdesi… Pak jedině že ho zalehnem hned jak dostane nějakej takovej přiblblej plán že už mu je dobře a tedy je zdravej… :-)
    on sice bude peskovat, křičet a možná i vyhrožovat, ale když na něm budem ležet i se fšema psíkama tak ho snad udržíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *