TELEFÓNICA O2 – REKLAMACE

Již leta mám jedno telefonní číslo a bez toho aniž bych měnil operátora, stal se klientem společnosti Telefónica O2 o které jsem se domníval, že přemění moloch jménem EuroTel v pružnou a logicky uvažující společnost. Po zkušenosti s uplatněním reklamace poznávám, jak sem se mýlil. A její název bych bych pozměnil na Vemeno O2.

Koncem listopadu 2009 jsem při platbě za mobilní služby u společnosti Telefónica O2 zjistil, (pominu absurdní poplatek 75,-Kč za platbu v hotovosti), že na mém vyúčtování přibylo mně naprosto neznámé telefonní číslo, za jehož paušál se mi účet měsíčně navyšuje o cca 400,- Kč. Po mém překvapení sem přímo z pobočky společnosti Telefónica O2 v přitomnosti jedné ze zaměstnankyň na toto číslo zavolal a ozvala se mi jistá A.Š., se kterou nemám zcela nic společného, natož abych jí platil vyůčtování za mobilní služby, a zmínila se, že jí je již divné že tři měsíce neobdržela fakturu.

Po zevrubném prozkoumání mého problému pracovnice společnosti Telefónica O2 konstatovala, že se skutečně jedná o nějakou chybu v systému a jala se se mnou sepsat reklamaci. Tak bylo i učiněno a já sem byl vyzván abych tyto chybně vystavené faktury zatím neplatil a vyčkal vyřešení reklamace. Tuto dohodu jsem bral za závaznou a dle ní sem se i řídil. Ovšem chyba.

Před dvěma týdny šáhnu po mém telefonu s tím, že tak jak činím běžně, využiji mobilních hlasových služeb společnosti Telefónica O2, leč marně. Na displeji mi zářil nápis „chyba registrace SIM karty“. Vyděsil sem se, a prostřednictvím konkurenční společnosti (nemyslím tu růžovou hrůzu), která se již na mě může těšit jako na budoucího zákazníka, zatelefonoval na zákaznickou linku společnosti Telefónica O2 s dotazem, co že se to děje? K mému překvapení mi bylo sděleno „že co jako čekám když nemám zaplaceny faktury?“. Na popsání mého problému a již zmíněné dohody v souvislosti s tím že jsem doposud žádné vyjádření od společnosti Telefónica O2 nedostal mi bylo řečeno, že je to nezajímá a že už mi poslali upomínku. Včera!

Ve mně začínala kypět krev, ale dokázal sem se ztišit a pokusil se znovu zavolat zákaznickou linku společnosti Telefónica O2 s vírou, že takový problém se přeci jen musí snadno vyřešit. Po nekonečném vyčkávání, přepojování a dokola opakovaném popisu mého problému se mi konečně podařilo spojit s oddělením reklamací společnosti Telefónica O2. Tam mi bylo však navrhnuto, ať na to cizí číslo podám výpověď, že tím se problém vyřeší. Na moji námitku, že stěží můžu vypovídat službu kterou jsem si neobjednal mi bylo opět navrhnuto, že mám podat výpověď. Já opět namítl že zmíněné číslo mé není, takže si nedokážu představit že bych z něj dával výpověď. Na zřetel nebyly brány ani mé námitky, že pokud bych výpověď podal, tak bych vlastně potvrdil vlastnictví onoho telefonního čísla a na to by mě mohla od společnosti Telefónica O2 klidně dostihnout faktura s DMS pro Haiti za 150 000,- a já bych s tím nic neudělal. Po chvíli pocitu že android na druhé straně stejně nepřesvědčím sem zavěsil, neb i k němu jsem nechtěl být hrubý. A nechybělo k tomu mnoho.

Dnes to jsou bez pár dnů dva měsíce od podání reklamace u společnosti Telefónica O2 a já se doposud nedočkal žádného vyrozumění natož pak řešení a na mém účtu pořád visí ono zmíněné cizí telefonní číslo. A můj telefon je nadále nefunkční i přes to, že jsem ve své potřebě dosažitelnosti již zaplatil všechny faktury včetně mně nesprávně účtovaných částek. A u toho myslím na onu ženu, která zřejmě na jiném místě je zoufalá z nefunkčního telefonu, protože její číslo Telefónica O2 odstřihla jako součást mého účtu a nikdo jí není schopen pomoci, protože to číslo v systému společnosti Telefónica O2 nemohou najít, tak jako k němu nedokáží ani na můj přímý požadavek najít žádnou historii a vůbec způsob jakým se dostalo na můj účet. I slečna, která se mě na pobočce společnosti Telefónica ujala jako poslední, koulela očima a i přes očividnou snahu mi nedokázala pomoci. Tím pádem jediné co vím naprosto přesně, je termín kdy mi končí smluvní závazek se společností Telefónica O2. Už se na ten den těším.

18 komentářů

 • vena napsal:

  …a mojeho tatu postihlo cosik podobneho,a on lehce predstirajici nesvepravneho /i kdyz kdovi lesti/ to nechal byt,takze mu taky odpojili telefon bo nic nezaplatil – a to mu nauctovali kdovico vsecko, prestoze mel telefon 2 mesice odpojeny. Nasa mama to tak ale nenechala,drapla tatu a jeli do Zlina, vsecko zrusili, zaplatili hruzu penez /pocitam kolem 7.000/ a tata sa prihlasil k rade Vodafonistu a tim i k cele nasi familii.

 • Petra napsal:

  Me se jeste neco takoveho nestalo.

  • Barci napsal:

   Já se ke stížnostem přidávám a beru kramle co nejrychleji od této zlodějské bandy , účtují neskutečné nesmysly : jako hovor do Maďarska minuta za 30 Kč, nepoužité číslo 1188 za 30 Kč . Co se týče reklamace , tak Vás s přehledem pošlou do prde… Na takové lumpy platí pouze televize nebo žaloba. Nicméně nejjednodužší způsob je urychlená změna operátora.

 • Jiří Riesz napsal:

  02 jsou největší gauneři na trhu. Reklamace s nimi řeším již 3 roky a jediným čím překypují je arogance a neznalost svých vlastních reklamační řádů.

 • Camill napsal:

  Po dlouhém dohadování tehdy ještě s Eurotelem, jejich sliby a následném neplnění dohod jsem již mnoho let spokojeným zákazníkem společnosti Vodafone. A abych pravdu řekl i tam se mi stala stejná věc, kdy na mém účtu přibilo cizí číslo. Ovšem při reklamaci to probíhako naprosto rozlišně a ani jsem nemusel nikam chodit. Stačilo zavolat na linku (důvěry) a už nevím jestli slečna, nebo mladý muž se mi omluvili za chybu, kterou nikdo nechápe jak se mohla stát a nevím kolika kliknutím byla tato chyba zmého účtu odstraněna. Nejen, že jsem nemusel psát žádný reklamační protokol, ale stačilo říc, že tu položku z účtu, která mi nenáleží si mám odečíst a zaplatit jen ten zbytek …A hle nepřišla upomínka, ani mi nikdo neodstřihl telefon, ale při příštím vyúčtování bylo vše v pořádku. To ani nemluvím o astronomických částkách jakých dosahoval můj účet před přechodem a kolik platím teď u Vodafone.

 • předseda napsal:

  …a dnes, t.j. dva týdny po té co jsem já vůl zaplatil i to co mi nenáleží a služby mi byly obnoveny, mi jako bonus přišel doporučený dopis i s doručenkou, že pokud IHNED nezaplatím, tak na mě bude vyslán Alibaba a čtyřicet loupežníků, zastaví mi doma i vodu a okna zatluče tak, abych si ani větrat nemohl. Telefónico O2, vzpamatuj se !

 • stanislava napsal:

  ano,ani já nepřestávám tupě zírat co se v molochu zvaném o2 děje,nebo spíš neděje,před vánoci jsem u této skvělé společnosti pořídila mobilní internet za akční vánoční cenu 600kč+dvouletý závazek,hned při první faktuře příjemné překvapení v částce něco přes čtyři tisíce,po několikahodinovém jednání byla moje reklamace uznána a zaslán nový výpis na snad již správnou částku,od té doby jsou s vyúčtováním neustálé problémy ovšem ted uz se jimi nechce nikdo zabývat a zaměstnanci této skvělé společnosti mě přesvědčují,že jsem smlouvu na částku 600kč nemohla uzavřít,nebot oni o této akci ani nevědí a vánoční katalog už nemohou najít,vskutku vypečená společnost,jeiné co vím že ihned při nejbližší možné příležitosti,dám s velkou radostí o2 vale,a každého kdo by si zde chtěl uzavřít smlouvu budu opravdu hooodně varovat.Jen bych chtela požádat má-li nekdo přímý meil na reklamační odd.,nebo třeba i ředitele zda mi jej může poskytnout.Děkuji-sve-sta@seznam.cz

 • Honza napsal:

  Ač nerad, i já musím přispět. Jsem zákazníkem O2 (eurotelu) již přibližně 14 roků a nutno říci, že jsem byl až doposud spokojený.
  Od letošního ledna je však vše jinak. Po nekonečných reklamacích mobilního internetu a jeho vyúčtování, jsem byl přesvědčen, že se vše urovnalo a nic dalšího mne nepřekvapí. Jaký omyl!
  Při reklamaci manželčina telefonu jsem narazil na neschopnost odstranění vady. Chápu, něco prostě nejde odstranit, ale pokud vám vedoucí prodejny O2 v OC city Olomouc začne vysvětlovat, že si mám případnou další reklamaci uplatnit u výrobce telefonu a ne u prodejce, že oni za nic nemohou a jen jim prodávají telefony, napadá mne otázka, kam pojedu reklamovat běžacké boty, které jsem si koupil? Že by do firmy ADIDAS? Takže po dvou reklamacích mi byl pouze přehrán software – bohužel se závada opakuje a věřte, že restart telefonu v průběhu volání není to pravé, co bych očekával. Dnes mne čeká v pořadí již třetí reklamace stejné opakující se závady. Jsem zvědav…

 • jirka napsal:

  A podal někdo z vás již trestní oznámení?
  Já to udělal , za poškozování jména, za neužití postavení silné obchodní společnosti a nejen že zaplatili soudní výlohy, nejen že uhradili nesprávné fakturace, ale pan advokát vysoudil na O2 Telefonice 250 000 Kč odškodného . Je samozřejmé že to stálo polovici z vysoutzeného odškodného, ale za to to stálo pánové. 125 000 kč my uhradilo hodně let internetu a telefonování. Ještě pár takových žalob a Telefonica O2 bude opatrná a začne se chovat k zákazníkům jako k tomu kdo jich živí. Na to bývalí soudruzi, zapomněli že už zde nevelí okresní tajemník :-))

 • EvaTomeszová napsal:

  Přikládám doklad o dobití jiného čísla, mělo být č. 722180556, omylem byla dobita sim.k.722160556.Dle tel.domluvy s operátorem, tato sim je ještě nepoužívaná.

 • jana napsal:

  Zdravím všechny nespokojené s chováním a přístupem o2 k zákazníkovi a reklamacím
  V roce 1998 jsem si (tehdy ještě u Eurotelu) pořídila svůj první mobil s klasickou dotační dobou 24měsíců a to byla dámy a pánové jízda!!!Bála jsem se naprosto každé faktury,reklamace ani podrobné výpisy nevedly absolutně k ničemu,komunikace s nimi by se dala nazvat monologem.Čás­tky,počty sms,provolané minuty byly snad generovány na zcela náhodném principu a tak jsem zuby nehty dodržela dotační dobu a pryč od nich.
  Ale ejhle-jak tak sleduji dění,poslouchám lidi, tak nabývám dojmu,že o2 pokračuje ve stejné zlodějině jakou tady zavedl Eurotel a tak jsem se rozhodla svými referencemi jim pár človíčků přetáhnout ke konkurenci a zatím jsou tito spokojení(kon­kurenci považuji za menší zlo nesrovnatelné se zlatokopy z o2)
  Ještě dodám-nemohu se zbavit dojmu,že o2 řídí někdo charakterově nepříliš odlišný od morálního profilu pana Hušáka,který svou nenažraností a nevychovaností přivedl zugrunt zdravou a prosperující společnost.
  Jestli hodlají chlapci z o2 takovýmto způsobem pokračovat a legálně krást tak jim přeji jen a pouze krach a těm davům(s prominutím nasraných zákazníků)klidnější spaní.On měl Švejk pravdu-děláte bordel-dostanete přes hubu. . .

 • Jiří Schraml napsal:

  Vážená paní Klattová,
  děkujeme Vám za sdělení.
  Na základě Vaší zprávy jsme se snažili obnovit běžným způsobem činnost naší bývalé poštovní schránky atpkv&telecom.cz, ale neúspěšně.
  Dnes jsme se obrátili na našeho poč. specialistu firmy COMFORT STORES Kar. Vary pana Viléma Štekla tel.353222211 a výsledek byl stejný. Uvedenou schránku jsme neuvedli do provozu.
  Navíc, nám Váš operator na TP O2 řekl po dlouhé době čekání, že je od ledna schránka zrušená.
  Za manuipulaci jsme zaplatili 200 Kč.
  Výsledek specialisty je, že Vaše zpráva je neúplná pro nás nepoužitelná.
  Žádáme Vás proto o sdělení, jakým způsobem se dá věc řešit.
  Náklady a ztráty vzniklé neoprávněným a bezdůvodným zasahováním do naší emailové schránky již v lednu budeme řešit uplatněním škod firmě.

  S pozdravem

  Atlantic Trading Partners s.r.o
  Jiří Schraml
  owner/CEO
  St.Josefa Lady 12
  360 01 Karlovy Vary /CZR
  Mob:+420 602 4­07 145
  E-mail:atpkv@telecom.cz
  atpkv@email.cz
  http://www.atpkv.cz
  http://www.atpkv.com

 • milly91 napsal:

  Čau lidi,
  máme s přítelem taky velký problémy s o2. Přítel měl nějakej studentskej tarif, myslím že Cool se to jmenuje a přitom platil pořád 2000 a podobné částky měsíčně. V březnu přešel k t-mobilu, s tím, že o2 zrušíme. Přišli jsme na pobočku v Břeclavě, kde mi bylo řečeno, že to se přece zrušit nedá, kde jsem na tom byla, jedině, že by jsme doplatili všechny paušály do konce smlouvy. Tak jsme se dohodli, že SIMka bude ležet na poličce a budeme za ni teda platit 250 Kč měsíčně ten základní tarif. Jenže ejhle v květnu přišel dopis, ať zaplatíme částku 3100 a výhružky s exekucí – přitom žádné vyúčtování a rozpis za jeké služby, prostě nic. Leč já jsem to zaplatila a doufali jsme, že už bude pokoj. Následující měsíce opět nepřišlo žádné vyúčtování až nyní v červnu dopis opět na 2000 a ty stejné výhrůžky. Na dalším papíře byly ty částky rozepsané asi od března do června, ale opět tam nebylo uvedeno za co! Vždyť SIM leží už od března doma na poličce! Poradí mi někdo co s tím? Můžu s eobrátit na telekomunikační úřad? Pomůžou mi tam? Nebo na koho?. děkuju moc za odpověď

 • pavel pojdl napsal:

  ihre sms wurde empfangen ….. betrag von ca. kč 125 wird nicht beglichen ich zahle ihre rechnungen gemäss vereinbarung mit dieser vereinbarung haben sie von mir verlängerung des beendeten vertrages – gespräch wurde nicht nur monitorován sondern auch aufgezeichnet um nicht in den beweisnot zu kommen ihre forderung wollen sie bitte stornieren.
  betreff 272 660 933 danke mfg pp

 • Josef Kubeš napsal:

  ke smlouvě 0666160670 mi již druhý měsíc byla účtována vyší částka, proč.

 • Radomír Daňhel napsal:

  Vážení. Jsem přepvapen Vaším přístupem ke klientům.Včera jsem vznesl dotaz ohledně pevné linly 558736199, kde mi byly zdraženy služby. Paní operátorka mi sdělila, že mi zdražení bylo oznámeno. Po skutečném přečtení dodatku Vaší faktury z 5/2016 jsem zjistil, že skutečně nějaký text je. Je tam napsáno, že jako váženému zákazníkovi mi telefony zdražíte o 100 Kč. Bylo to jen měsíc a po měsíci už nejsem vážený zákazník.

 • vladimir prochazka napsal:

  Vazeny pane rediteli
  Mocdekuji,vasi seriozni spolecnosti o2.jmenuji se vladimir prochazka 700220|>3241. Jelikoz nemuzu opravnen podepisovatjakekoliv smlouvy ,posll jsem vam nepodepsanou smlouvu v odpovedni obalce.
  Mi zakonni zastupci jsou na adrese ou hodejice.slavkov u brna.neman ani zivotni ninimun a vzhledem k tezke financni i zdravotni situaci si nemuzu dovolit jako clovek jehoz zastupuji lide z uraduproto se velice omlouvam vam vsem.i panu rediteli.je li mozne zustanu jen u dobijeni na terminalu sazky.nezlobte se,jsem vas staly klient od roku 1997.
  Velice si vazim ackoliz nemuzu situaci ovlivnit,
  Prosim o pochopeni,s omluvou klient na tel 722604393.jelikoz vase spolecnost 02 telefonica,vzdy velmi seriozne vyhovela k vsem pozadavkum…omlouvam se vam ,jako clovek. S omezenim, o nemz rozhoduje ou hodejice 41.slavkov u brna,nevim adresu na jmeno a kontakt pana reditele a mam zajem aby jste vasi pochopily zdravotni i financni situaci

 • Marie napsal:

  Dobrý den .Koupile jsem si v prodejně O2 dotykový telefon v záruční době přestal fungovat. Dala jsem ho na reklamaci do starého telefonu mi dali sim kartu pod jiným pinem.Když jsem si vyzvedávala reklamovaný telefon byl bez mých čísel. Za přehrátí čísel což trvalo dvě minuty jsem musela zaplatit 299,- Jsem důchodce je mi 72 let jsem sama a to je pro mě hodně peněz.Jsem Váš dluholetý zákazník uvažuji zda zůstat dál. S pozdravem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *