Tož nám zavřeli Zdenku paní Müllerová….

To sa mi chtělo řéct jako první, když mě včera ráno v deset Heduš volala, že si pro Zdenku přišli. A s všecků parádů. Heda když jim v osum otevřela, tož eště s radosťů Zdenku budila, že za ňů „došli chlapci od jejího ministerstva“. A oni jí přitem došli do všeckých šuplíků a škatulek nasísnůt. Jakési ty marihuany hledali.

Ale už ju po noci pod larisů z Pankráca pustili. Už sa nebojá že bude kehosi ovlivňovat. Tož sme si už mohli aj dat konečně dohromady co k temu vedlo.

Kdosi podle všeckého našu Zdenku kemusi aktivně nahlásil, a protože je Zdenka esenbák, nasadili chlapci z inšpékce šecky operativní prostřeky co mohli. Bezteho aj přes záclony nahlížali. A za pár měsíců samo sebů cosik společensky přijatelného, ale sborově závadného vyšťůrali. A tož začli šetřiť……jako šetřiť……né šeřiť jako šetřiť….. ale šetřiť.

A dokonca sa aj ke mně skrzeva tych telefónů dostali. Si mňa včera narychlo zavolali, ať jim cosik osvětlím. Tož sem jim řekl, že já obchoduju jedině ze slivoviců, a vyrábjám delikátní dezertní vína z bylinek, a že jim možu dať recept. Ale že chápu že mňa volajů, že su předseda, a nemožu chybět. Cosik sme sa aj posmíli, a musím řéct, že chlapi byli úplní profesonáli. Všeci hrůzu šarží aj titulů, a hlavně aj v lebeni rozumu. Jaj, kdyby takoví byli šeci. Šak sem jim aj slíbil, že vám jich pochválím. Když sa vlastně už aj takovů dobu známe. Aj když enem po tem telefóně.

Včil si budem muset asi chvílu počkat na rozhřešení od veleváženého sůda. Snáď budů mět rozum aj tam.

Ale stejnak vám povím, že by mňa převelice zajímalo, který blvoň totok odstartoval.

 

7 komentářů

 • hedu napsal:

  Zdenka už je dneskaj od sbora propuštěná, aspoň sa z hlubokého socializma može přesunúť do tej naší reality. Tož všecko zlé je k čemusi dobré… Ale aktivnímu blvoňovi bude koža malá, až ho lapnu, totok sa nedělá, šak sú aj jakésik iné možnostě, jak si s kýmsi účty vyřídit, než totakovým způsobem. Šak tým neublížila eném tej naší Zdence nešťastnej, ale aj inším, keří za to už vůbec nemožou…

 • Zuzka Rujbrová napsal:

  Předsedo, šak zim něl dať webmástrovské přístup, ať sem přispějó neakó tó osvětó a aj v tých serverových šuplíkoch ať sa ti možó semtam pozbózať. Ňa by enem zajímalo co utej Zdeny šecko vyštrachali, esli ona ti tam neněla plnů almaru bůhvíjakej filozofickej literatůry.

 • předseda napsal:

  ….baže měla, ta s tým měla aj postel podepřenů. Samá revanšisticko oportunistická literatůra. A prý aj jakési ekologické samizdaty tam snáď našli.

 • Zdena napsal:

  Děcka, tož ode mně se ešče dlůho nic nedozvíte…Ale cosik napíšu, to by ně nedalo. Ale už nésu esenbačka. už su enem normál roba. A v tych cépézetách sem měla ty larisy dvě, bo tam byla zima jak v tulení piči. A připomínka pro Zuzku: zbůzat sa neříká, když kdosik kdesik lašuje, ale říká sa zgrýňat. šak sa podivé do slovníka.. ba.

 • Zuzka Rujbrová napsal:

  …ani kůska pokory v tobě néni enem ťa pustijá už Kubicuješ. Takových zocelených je u sbora naopak potřeba, tebe si něli držeť zubama, nehtama!!! Já říkám zbózať, jako zbózať, asi su z nejakého iného regióna než vy dvá s predsedů. Tož snáď ňa krzeváto nebudete banovať.

 • předseda napsal:

  ….aj zbůzat je dobře. já Zuzce rozumím….aj zbůzat sa dá použit….šak sme sa už cosi nazbůzali

 • camil napsal:

  se ti splnil ten tvuj sen, jít do soukromého sektoru… ještě aby vyšlo najevo žes to spunktoval sám…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *