Traktor

Začlo to už dávno. Šak sme tady o tem už aj psali. Za obcházání beskydských lesů a obhlížání pofůlaného suchého dřeva v nich sme si s Camillkem už dlůho notovali, jak by sa nám hodil traktor. Žádné velké Zetořisko, ale takový malý, pěkný, doma dělaný, jak na nich v rádionkách po dědinách rajtujů. A potřeba sa stávala při spotřebě naší pece čím dál akutnější. A minulý týdeň sem seděl v kanceláři, když ně došla od Camilla zpráva, že sa zamiloval, aj s odkazem na inzerát na takového zeleného prgača aj s vlečků. A už sme v tem létali oba dva.

A když nekteří už začli aj smlůvať o ceně, tož sem začal čut, že sa cosi chystá. Za pár dní sa tota moja předpověď aj vyplnila, když sem sa po telefóně dozvěděl, že traktorek sa už naložený přesůvá z Loun do Plzně. A mě sa z teho radosťů až líčka začerveňaly. Šak sem už v životě zažil barzco, ale že budem měť raz aj traktor, tož s tým sem nepočítal.

Ale ta najvětší láska sa se mi zdá rozhořela v Plzni. Šak sa enem pod fůsy usmívám jak ně chodijů maily s obrázkama, ze kterých ide poznať jak sa tam ten Camill s tým traktorkem mazlí a jak je z něho hyn. A když ně v sobotu večer v kapsi zabzučal mail se schématem elektrického obvoda na traktoře, tož sem si aj začal prozpěvovať „…lásko, bože lásko, kde ťa ľudé berů“. A trošku sem aj žárlil, že já sem ho eště ani na vlastní oči neviděl.

Dostal sem ale za úkol taky pozháňat nejaké potřebné zařízení, tož snáď si s ním taky budu mocť vytvořiť osobnější vztah. A potem sa už možem jenom těšiť až si pořádně vyjedeme. Kdo pojede s nama ?

10 komentářů

 • vena napsal:

  JAAAAAAAAAAAAA!
  …sak to furt rikam, ze je Camijek bozi, teda krome pripadu, kdy chce zabit Predsedu;)

 • Camill napsal:

  Už se jenom tešim až dojedem do Kelčova před hospodu, jakej mumraj tam způsobíme. A domů z hosdpody můžem ject i po tmě …včera sem sehnal přední světlomety, budou potkávací i dálkový. Jenom abych pravdu řek, tak už se těšim až to dodělam, protože sem si včera tak řikal, že kdybych ho rovnou vyráběl, tak by to možná vyšlo i na stejno. Takhle sem měl práci ještě navíc s tim rozebíráním a mytím spousty oleje smíchaného s prachem., takže hodiny a hodiny práce, která ani neni vidět …a to se u toho neflákam. Už se sám nemůžu dočkat až ho konečně nastaruju a udělam prní zkušební kolečko kolem dílny po všech těch opravách a předělávkách. Jenom jméno zatim nemá, takže křtění proběhne až na Zlamaný

 • Camill napsal:

  Dnes 15.4.2010 v 02:41, kdy jsem dokončil zapojení elektroinstalace, veškeré krabičky dotáhnul šroubkem tak, aby těsnily, dráty omotal bužírkou, přišrouboval nádrž a zapojil benzínovou hadičku včetně palivového filtru, nářadí uklidil a benzín namíchal s olejem v poměru 1:50 abych jej pak nalil do nádrže, s napětím zapojil klíček do zapalování, okem shlédl zdali se veškeré kontrolky rozvítili a s trémou obrovskou jak při přijímání do první třídy, zaujal pozici k nejvhodnějšímu našlápnutí řadícího pedálu kombinovaného se startováním a nohou pak převedl kineticky sílu do pedálu …stalo se, že motor naskočil hned napoprvé, což jsem ani nečekal. Takže …světla svítí, klakson troubí, stěrače …nemáme. Až se vyspím vemu ho na první projížďku …já snad ani neusnu.

 • předseda napsal:

  Re: Camill …jsem na vás pyšný. Na oba dva. Tebe i traktor. A už mám i svůj návrh na jeho důstojné pojmenování ,)

 • heda napsal:

  musím vám, pánové, říct, že i u mě vzplálo srdénko na první pohled… jen co mé oko spočinulo na fotografiích tohoto milého stroje, cosi hluboko uvnitř začalo volat: „To je on! To je on!“ Tak teď už jen toho zedníka…

 • Tomas napsal:

  se vam na nem uz vidim… jak v globuse si aj v lesi budu pripadat

 • předseda napsal:

  Re: Heda …Hedu, ale už bys měla přejíť od slov k skutkom a nejakého teho šikovného ogaru s kelňů si měla najít. A najlepší by bylo kdyby měl aj svoju míchačku.

 • Camill napsal:

  míchačku mam, stačí ruce

 • tata napsal:

  pozdravuji tě z NORSKA je tady úžasně.Ryby moře,bouře,déšť a SLIBOVICE !!!

 • jirka napsal:

  Malej dotaz pro Vyškeřáky  – a v Norsku nemaji SLIBOBICU ?? a co tam pijů ti ogaři norští ?? a sů tam vůbec ogaři ?? nebo jen eskymové ??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *