Rekreace

Rekreace označuje čas nebo aktivitu, kterou lidé věnují aktivnímu nebo pasivnímu odpočinku při němž regenerují svoje tělo nebo mysl. Toto slovo vychází z latinského slova creare čili tvořit, vyrábět a přidání předpony re, vyjadřující proces obnovení, znovuvytvoření něčeho, co již existovalo a má se vrátit do původního stavu.

Rekreace je někdy považována také za synonymum pro oddech nebo osvěžení. Velmi podobný význam má také slovo relaxace. Pojem rekreace také vymezuje prostor, umožňující realizaci zálib a zájmů, kultivaci vlastních tvořivých sil, schopností atd. Podle obsahu lze rekreaci členit na jednotlivé druhy: kulturně-umělecká, intelektuální, sociální, zájmová a pohybová. (Zdroj: Wikipedia)

 

6 komentářů

 • Křeček napsal:

  A Wikipedia přece nikdy nelže. Ovšem tato konkrétní rekreace se řekněme víc než povedla … no posuďte sami dle přiložených fotografií (kvalita snad bude odpuštěna).

 • Předseda napsal:

  Křečku, co se ti nelíbí na kvalitě fotek?! Já jsem jak s tvými, tak i s mými zcela spokojen. Tak si dej bacha, ať ti neseberu kolečko!

  Současně se omlouvám, že jsem neuvedl autory fotografií a tímto tuto skutečnost napravuji – část publikovaných fotografií je dílem výše prskajícího Křečka, část je samostatná předsednická tvorba. Děkuji.

 • ales napsal:

  Chtěl bych to mít jako povolání Letní Re-kreant.

 • ales napsal:

  Já teď dělám Letního Re-kreanta, už mě to v té kanceláři nebavilo a nemůžu si to vynachválit…

 • Tomas napsal:

  ale kuci, fotky so fan, kratochvile byly jakesi. ale nemozu opomenout, ze nebyt me, toz „drete“ aj o vikendu…

 • Tomas napsal:

  a rekreaca jedna z nejlepcich toten siroky, dlouhy a bystrozraky rok. skoda enem, ze sme nedali ty slady..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *